
Nagy tételben kínálja a boldogságot júniusban a SopronFest
Három évvel ezelőtt azzal a szándékkal indult útjára Magyarország legnyugatibb és egyben legújabb fesztiválja a SopronFest, hogy tartalmában, formátumában is új színt hozzon a hazai palettára.
A pünkösdi hétvégén, június 6. és 8. között Timmy Trumpet, Parov Stelar, a Worakls, Dub FX, a Halott Pénz, Majka, Ákos, Desh és a legnagyobb hazai sztárok koncerteznek a Lővérekben, június 1. és 8. között pedig az egész város ünnepi kínálattal telik meg.
75 helyszínen több száz esemény, többek között PodcastFest, gasztronómiai és irodalmi programok várják a Sopronba látogatókat.
A SopronFest idei témája a boldogság
Az események és a fellépő vendégek jelentős része arra a kérdésre keresi a választ, hogy kinek, mit jelent ez a szó, hogyan tudunk sikeresen dolgozni azon, hogy különféle helyzetekben képesek legyünk megtalálni, elérni ezt az állapotot.
Vitray Tamás, Lovasi András és Linczényi Márkó is hallható lesz podcast-ek keretében
A Telekom PodcastFest keretében a SopronFest ideje alatt húsznál is több program várja a közönséget. A fesztivál megnyitójaként június 1-jén Horváth Gergely Rakovszky Zsuzsával, Cserbik Ritával és Lovasi Andrással beszélget, a program címe stílusosan egy jókívánság az ünnepi sorozat elején: „Boldog fesztivált!”. Radnai Péter Az első Influenszerek sorozatban Vitray Tamást látja vendégül. Linczényi Márkó és Turai Barna a népszerű Síkideg podcasttel érkezik. Minden bizonnyal teltházas közönség várja majd
a várkerületi Kultúrpresszó Teraszon Lil Frakkot, aki L.L. Juniorral a Sávlekötő podcastben beszélget
a K-OSZ PODCAST és Miskovits Marci vendége pedig a SopronFest egyik legjobban várt és egyben legfiatalabb művésze, Pogány Induló lesz.
Kinek mi a dolga, lehetősége a boldog életre?
Ez már a generációkutató Steigervald Krisztián és a Telekom ikonikus vezetője, Szabó Béla beszélgetésének a címe. Kadarkai Endre pedig Tari Annamária pszichoterapeutával és Csókay András professzorral beszélgetnek.
Betegen, boldogan címmel arra a kérdésre keresik a választ, hogyan lehet megtalálni a harmóniát, a boldogságot betegen. Navracsics Tibor és Fiala János 16 éve szinte minden pénteken izgalmas témákat boncolgat a legendás riporter műsorában, ritka alkalom, hogy ezt most közönség előtt is megteszik. Ahogyan Zwack Sándor, az Unicum „gazdája” is ritkán vállalkozik portré-beszélgetésre. Most a SopronFest közönsége és Kadarkai Endre kedvéért tesz kivételt. A beszélgetések nagy része később online is elérhető lesz.
Kulka János, Nádasdy Ádám és Darvasi László hozza az irodalmat Sopron utcáira
Idén is a Líra gondoskodik arról, hogy Sopron hangulatos utcáin az irodalom és színművészet jeles alakjai is megszólaljanak: Darvasi László és Nádasdy Ádám érkezik a várkerületi irodalmi teraszra, míg Kulka Jánossal Gyárfás Dorka beszélget.
Sopron Gourmet
A Hűség Városa büszke neves borászaira, „saját” sörgyárára és igazán minőségi és színes kulináris kínálatára. A SopronFest idején, egy héten át városszerte a boldogság lesz az ihletője a vendéglátók kínálatának, akik meglepetésekkel, kedvezményekkel várják a fesztiválozókat.
A gasztronómia irodalommal és zenével találkozik a SopronFesten
Dragomán György és Nyáry Krisztián a Deák Étterem teraszán a három fogásos vacsorát irodalmi esttel köti össze. Rákóczi Feri a legendás rádiós, tv-s, gourman az Erhardt Étterem vendége lesz. Különleges, olasz estét celebrál a Kultúrpresszó Teraszán Gianni és Giorgio, a Carson Coma frontembere egy minikoncert keretében színpadra is áll. Harrer-Abosi Bea a Harrer Csokoládéműhelyben minden nap kóstolóval és bemutatóval is várja a közönséget.
A SopronFest várva-várt fellépője, Ákos a pünkösd vasárnapi koncertje előtti estén Anna lányával közösen a fertőrákosi Ráspi Étteremben beszélget.
A soproni borászok városszerte és a SopronFest fő helyszínén, a Lővérekben is bemutatják a borvidék idei kínálatát. A One Eleven kávézó pedig meghívott barátaival közösen települ ki a Vinodom környékére, érkezik többek között az Anyukám Mondta Encsről, az Ikon Étterem Debrecenből és a La Téne Badacsonytomajból.
Nemzetközi sztárok és a legjobb hazai zenekarok és a Lővérekben
A fesztivál fő helyszínén, a Lővérekben június 6. és 8. között olyan világsztárokkal lépnek színpadra, mint Timmy Trumpet, Parov Stelar, Worakls és az Earth, Wind & Fire Experience by Al McKay. Míg a hazai kedvencek közül többek Ákos, Desh, a Halott Pénz, Majka, Dzsúdló, Manuel, Pogány Induló, a Valmar, L.L. Junior is színpadra lép, és itt ünnepli a legendás Shalom! album 30. évfordulóját az Anima Sound System. A Telekom Secret Gardenben Dub FX, az Analog Balaton, Sisi, Lil Frakk, Co Lee, Hundred Sins, a K-OSZ Disco és a Bladerunnaz hajnalig tartó bulikkal várják a fesztiválozókat.
Kedvezményes belépőjegy a SopronFest honlapján váltható, az ingyenesen látogatható programokra pedig ugyanitt lehet regisztrálni.
További információ, itt.
Fotók: SopronFest