
A múlt század romantikus hangulatát idézve cigányzenekarok muzsikálnak október 31-ig a legforgalmasabb közlekedési csomópontokon az országban.
A vonósokból álló együttesek a budapesti Liszt Ferenc-repülőtéren, a Keleti pályaudvaron és a Nyugati pályaudvaron, valamint Siófok, Balatonfüred és Badacsony hajókikötőjében zenélnek.
A tradicionális cigányzene tovább népszerűsíti Magyarország kulturális sokféleségét és gazdagságát a külföldi turisták körében is.
A cigányzene több mint kétszáz éve a magyar kultúra egyik sajátos, páratlan értéke, amely nemcsak az országimázs részévé vált, hanem a magyar vendégszeretet is megtestesíti.
Budapest XV., Hubay Jenő tér 7-8., Palotagyöngye étterem, 1958.
Fotó: Fortepan/FSZEK Budapest Gyűjtemény/Sándor György
A program célja a tradicionális kávéházi cigányzene népszerűsítése
A Muzsikáló Magyarország program keretében, a nagysikerű Dankó Pista-emléknap után megelevenedik a népszerű tradíció, amikor nótával köszöntötték vagy búcsúztatták az utazókat a pályaudvarokon, kikötőkben. Egykor még az Orient Express utasait is cigányzenekar fogadta.
A Liszt Ferenc-repülőtéren, valamint Siófok, Balatonfüred és Badacsony BAHART-kikötőiben hetente háromszor, a Keleti és a Nyugati pályaudvaron hetente két alkalommal csendülnek fel jól ismert dallamok.
A muzsikusok három-négy órán át játszanak slágereket, filmzenéket, komolyzenei dallamokat, opera- és operettrészleteket.
Az idén 1,1 milliárd forint kormányzati támogatással megvalósuló program célja a tradicionális kávéházi cigányzene népszerűsítése, amely a vendéglátóhelyeken is folytatódik.
A turisztikai főszezonban - június 2. és szeptember 28. között - hetente négy napon át, napi három órán keresztül muzsikálnak cigányzenekarok számos étteremben, vendéglőben és kávéházban szerte az országban. A részt vevő vendéglátóhelyek listája ezen az oldalon található.
Kiemelt kép: Budapest I., Budai Vár, Hess András tér 4., Fortuna étterem, taverna, 1966.
Fotó: Fortepan/Bauer Sándor