1. Gyermekdalok - Orgona ága
2. Soltész Rezső - Nézd az élet jó oldalát
3. Egyéb szövegek - Bella Ciao
Bemutatás:
Biográfia:
Első kislemezük 1981-ben jelent meg (Halálkatlan/ A bolond). Az első nagylemez 1982-ben megjelent első nagylemezük is a következő dalokkal: Másnak szól, Egérszerenád, Éjféli szekér, Dödöle, Hölgyválasz, Szupergép, A levél, Nekem ne mondd, A bolond. Még ebben az évben került sor a Budapest Sportcsarnokban a Popmajális című rendezvényre, ahol a P. Box az Edda és a Karthago társaságában koncertezett. Az eseményről lemez is készült, melyen a P. Box három dalának élő változata is hallható (Halálkatlan, Hölgyválasz, Szupergép). Varga Miki 1983-ban elhagyta az együttest, és egy svéd-magyar zenekarhoz, a Safarihoz csatlakozott. Helyére Vikidál Gyula került az időközben feloszlott Dinamitból. Az ugyanebben az évben megjelent kislemez már lényegesen keményebb hangzású zenét tartalmaz, rajta a Radics Béla emlékére írt dallal, amely a zenekar legnagyobb sikere lett, melynek címe: A zöld, a bíbor és a fekete, a másik oldalon is egy sikeresebb dal: Valami Rock and Roll. Ez év augusztusában mutatták be Szörényi Levente és Bródy János István a király című rockoperáját, amelyben mindkét énekes komoly szerepet kapott: Gyula játszotta Koppányt, a régi énekes, Miki pedig a címszerephez kölcsönözte a hangját Pelsőczi Lászlónak. A darab sikere országosan ismertté tette mindkét énekest és ezzel nagyot lökött a P. Box szekerén is. Kő kövön Ez év vége fele jelent meg a Kő kövön című nagylemez is, melyen a következő dalok hallhatók: Soha nem elég, Ingajárat, Maradj a vonalban, Fantomlány, Valami Rock and Roll, A zöld, a bíbor és a fekete, Engedj, Az ideges, Vágtass velem (Kő kövön).
A következő évben a zenekar lehetőséget kapott, hogy előzenekarként fellépjen az Iron Maiden és a Motörhead budapesti koncertjén, ami azokban az időkben gyakorlatilag az egész kelet-európai rock közönség előtti bemutatkozást jelentette, hiszen egy-egy ilyen koncertre tömegesen jöttek fiatalok a környező országokból. Ekkoriban a zenekar koncertjein gyakran felcsendültek az István a király egyes dalainak rockzenekari átiratai is, melyben nemcsak Vikidál Gyula énekelt, de közreműködtek a rockopera eredeti szereplői közül is jó néhányan, nemcsak a régi énekes Varga Miki, de rajta kívül Deák "Bill" Gyula, Nagy Feró és Sebestyén Márta is. Az 1985-ben, az akkori Nyugat-Németországban megrendezett Kelet-Nyugat Rock Randevún a brit, csehszlovák, lengyel és német zenekarok között a magyar színeket a Pandora's Box képviselte. Ugyanebben az évben jelent meg Vikidál Gyula szólólemeze, melyen a P. Box tagsága is közreműködik, sőt a zenekar is képviselte magát egy dallal (Nehéz idők). Ám időközben a teljes ritmusszekció lecserélődött, előbb S. József távozott, helyére az egykori Eddás basszusgitáros Zselencz "Zsöci" László érkezett, majd Sz. István talpára kötött útilapút a zenekar. Az új dobos szintén egykori P. Mobilos, valamint a Hobo Blues Band első két albumán is játszott, Pálmai Zoltán, aki precizebb és klasszisokkal határozottabb dobos volt, mint tiszavirág életű elődje. S. József basszusgitáros a "Reményre ítélve" c. lemez felvételén a zenekarnak tett visszaemlékezésében utalt arra, hogy Sz. István gyengébb fizikuma adhatott okot a dobos élő bulik alatti permanens fáradékonyságára és tempótartási problémáira. Ómen A friss ritmuszekció eddig nem látott energiát pumpált a zenekarba.
A következő album 1985 vége fele látott napvilágot. A zene és a hangzás még keményebb, egyes vélemények szerint az első magyar heavy metal lemez. A dalok: Ómen, Bukott angyal, Éjszakai Vágta, Szűz a máglyán, Árulók kapuja, Átok és ígéret, Pandora tánca, Névtelen hős. A lemezen közreműködött szájharmonikán Tolcsvay László (Szűz a máglyán) valamint az Árulók kapuja prózai részét Hobo adja elő. Ugyanebben az évben rendezik meg a Philadelphiában az afrikai éhezők megsegítésére rendezett nagyszabású segélykoncert mintájára a Budapest Sportcsarnokban is a Live Aid segélykoncertet. A műsort a P. Box nyitja, és szerepelnek a koncertre készült nagylemezen is egy dallal (Tízből vajon mennyi). Gyula színházi sikerei, melyek az elején sokat segítettek a banda ismertté válásában, most egyre inkább hátráltató tényezővé váltak, egyre nehezebb volt a kettőt összeegyeztetni, ezért kenyértörésre került sor. A zenekar ekkor egy rövid ideig újra Varga Mikivel lépett fel, de ez sem bizonyult tartósnak. Időközben a billentyűs Cserháti Pityi Debrecenben telepedett le. A kétszázhúsz kilométer távolság áthidalhatatlan szakadéknak bizonyult. Mivel Pityié volt a név, a zenekar Mr. Basary énekes-billentyűssel kiegészülve Metal Company néven még kiadott egy kislemezt Rimszkij Korszakov Dongójának feldolgozásával, valamint egy új dallal (Szép Társaság), majd Deák "Bill" Gyula csatlakozása után Bill és a Box néven folytatták. Ebből az időszakból már csak egy E-klub beli koncertfelvétel maradt fenn, melyen egyetlen új dal hallható (Ha egyszer megszólalnál). Bencsik Samu gitáros még szerepelt a Felkai Miklós által szervezett gitárpárbajon, valamint Illés Lajos szerzői lemezén, majd 1987-ben váratlanul elhagyta az országot, és pár hét múlva Ausztriában máig tisztázatlan körülmények között elhunyt. Pityi eközben Debrecenben vállalkozásokba kezdett, abbahagyta a zenélést.
Jópár év múlva alakított ki a házában egy kisebb stúdiót, először saját célra, majd később elkezdtek oda járni a környékbeli fiatal zenekarok. Itt figyelt fel a Szfinx együttesre, melynek elvállalta a menedzselését. 13 év után újra helyén a kő! Mikor Pityi 2001-ben újra életre hívta a P. Boxot, nem a híres zenekarok gyakorlatát követte, a biztos anyagi sikert jelentő eredeti felállás újra színpadra állítását (ami Samu halála miatt nem is lett volna lehetséges), hanem fiatal, új arcokat keresett. Adott volt a Szfinx énekese, Koroknai "Kori" Árpád, valamint a gitáros Sándor "Günter" József. A ritmusszekciót pedig az Aberra zenekar tagjai közül verbuválták, így került a képbe Ferenczy "Cézi" Tibor basszusgitáros, valamint Bodó Tamás dobos, aki eredeti szakmájából adódóan a zenekar honlapját is készíti. A megalakulás után kiadtak egy CD-t Újra nyitva címmel. Ezen mindössze 4 dal hallható: Legyek az első, Hódítás, Van -e még, Itthagyott világ (ez utóbbit Samu emlékére írták), mintegy előkészítve a következő évben kiadott nagylemezt.
Reményre ítélve Az új CD 2002-ben jelent meg, a következő dalok hallhatók rajta: Múlt és jelen, A szerelem ára, Fantomlány (az eredeti dal újrafeldolgozása), Nekem az éj, Legyek az első, Semmi nem lesz jobb, Álmodj!, Hódítás, Milyen legyen?, Óriás és törpék, Van -e még?, Várj még!, Az én filmem, Árnyék. A dalok a régiekhez hasonló szellemben fogantak, de érezhető a 80-as, 90-es évek zenéjének a hatása, ennek megfelelően a zene és a hangzás is keményebb, modernebb. Időközben a régi felállással hagyományos hanglemezre készült felvételeket is újra kiadták CD-n. A lemezt követően végigkoncertezték az országot. Közben valóra vált egy régi nagy álom: a Deep Purple debreceni koncertjén a P. Box forrósította fel a hangulatot. Felléptek továbbá a Europe előtt is. Vágtass velünk!
A zenekar 2001-es újjáalakulása óta rendszeres vendége a Sziget fesztiválnak. Itt olyan zenekarok társaságában léptek fel, mint a Savatage, az Apocalyptica (idén 2005-ben várhatóan a Saxonnal lépnek fel). A 2002-es fellépést megörökítették, és Vágtass velünk címmel kiadták DVD-n és videokazettán. Azokról sem feledkeztek meg, akik csak hallgatni szeretnék az anyagot, hozzáférhető CD-n és kazettán is egy korábbi, eddig kiadatlan négyszámos angol nyelvű felvétellel együtt.
Pangea Az új stúdióalbumra elég sokat kellett várni, rendkívül nehéz körülmények között készült. Végül 2005. augusztus 4.-én megjelent 11 új dallal (Veled múljon el, Csak az ég, Pangea, Ezer év, Láss az én szememmel, R'n'r az égig, Szél, Másik srác, Dőljön le a fal, Jégkorszak, Még egy perc), valamint egy régi dal, a Bolond újrafeldolgozásával. A lemez még komorabb hangulatú, mint a Reményre ítélve, aminek az okát sajnos már tudjuk. Az év elején, az album felvételei közben jött derült égből a hír Pityi betegségéről. Egy orvosi vizsgálat során daganatokat találtak. Az első hírek ugyan némi derűlátásra adtak okot, ám Pityi állapota egyre romlott. Ennek ellenére (a kórházból kiszökdösve) játszotta fel a lemez billentyűs részeit, hogy a felvételeket be tudják fejezni, és lekötöttek néhány koncertet Debrecen közelében, ám ezek nagy részét sajnos le kellett mondani. Végül két koncerten fellépett a zenekar, Pityi ülve ugyan, de végig tudta játszani a bulikat, ám állapota a betegség és az erős kezelések miatt egyre romlott. A zenekar vendégbillentyűst kért fel Szabó Krisztián személyében, hogy teljesíteni tudja a maradék lekötött koncertet (így léptek fel a Szigeten is a Saxon és a Brainstorm társaságában).
2005. augusztus 21.-én Cserháti István+ örökre lecsukta az orgona fedelét. Hiánya az egész magyar rockzene pótolhatatlan vesztesége. Sokszázan kísérték utolsó útjára a debreceni Köztemetőben. A folytatás egy ideig váratott magára, a fiúk egy kis időt kértek a rajongóktól, amíg sikerül a tragédiát feldolgozni magukban. Bár jelezték, hogy folytatni szeretnék, de bizonytalan volt, hogy hogyan, milyen formában. Nem voltak biztosak a név megtartásában sem, hiszen Pityi halálával senki sem maradt a csapatban sem az alapító tagok közül, sem a régi felállásból. Végül hírlevélben közölték a döntést: a zenekar és a név is marad, annyi különbséggel, hogy a rövidített változat (P. Box) helyett ezentúl inkább az eredeti, Pandora's Box nevet használják, a jogutód Cserháti Csongor engedélyével.
Pityi helyére a korábbi segítség, Szabó Krisztián került a zenekarba. Krisztián szintén debreceni, polgári foglalkozását tekintve jogász, egyetemen jogot tanít. Pityihez hasonlóan ő is fanatikus Deep Purple és Jon Lord rajongó, virtuóz játékával és szerénységével méltó utóda Pityinek. 2005 novemberében léptek fel először a debreceni Lovardában, ahol emlékkoncertet tartottak Pityi emlékére a Deák Bill Blues Banddel és a Kárpátiával közösen, majd novemberben az A 38 hajón léptek fel egy rocklegenda, az ex-Black Sabbath énekes Tony Martin és zenekara, valamint a svájci Gotthard előtt. Decemberben még két koncertre került sor Pityi emlékére, Kaposváron és Szigetszentmiklóson, ahol fellépett a Pandora's Box, the Rock Band, valamint a P. Mobil jelenlegi és az 1984-es felállása is. „…egy időre, és jelenlegi formájában szüneteltetjük…”
2006-ra a zenekar, úgy tűnt, túljutott a tragédia okozta válságon, és újult erővel lát neki a koncertezésnek. Újra koncerteket kötöttek le szerte az országban. Azonban az öröm nem tartott sokáig: az év őszén a tagok sajtóközleményben tudatták, hogy határozatlan időre szüneteltetik a zenekar működését. Döntésüket azzal indokolták, hogy Pityi több éves menedzseri tapasztalata és kapcsolatai nélkül képtelenek a zenekart a nagy névhez méltó körülmények között működtetni. A zenekar vezetése korántsem egyszerű feladat, és a jelenlegi tagok közül senkinek nincsenek meg a megfelelő személyi adottságai hozzá, megfelelő külső embert pedig nem sikerült találni. Mindemellett a tagok „civil” munkája sem tette lehetővé a folyamatos turnézást, koncertezést. Így egy rövidebb turné után november 3.-án Debrecenben, a Lovardában, 11.-én pedig Budapesten, az (azóta már sajnálatos körülmények között megszűnt) Almássy téri Szabadidő Központban búcsúztak a rajongóktól, korábbi zenekari tagok társaságában. Azonban nem végleg.
Egy év múlva, 2007 novemberében Kori és Günter 40. születésnapjuk alkalmából koncertet adtak, ismét a debreceni Lovardában. A koncerten Kori jó pár jelenlegi és régebbi formációjával színpadra lépett. Musicalekből énekelt, ismert rockslégerek akusztikus átiratait játszotta az Acoustic Galleryvel, majd régi kedvence, a Whitesnake dalaiból adott elő. Ezután Günterrel régi közös zenekaruk, a Szfinx állt össze egy műsor erejéig, és legvégül nagy várakozás után, az utolsó felállásával újra színpadra lépett a Pandora’s Box. „Kié a nagy P ?”, avagy koncertterem és tárgyalóterem 2008-ban ismét Debrecenben lépett fel a zenekar, majd a háttérben mozgolódás kezdődött az újabb országos turné szervezése érdekében. Eközben híre ment, hogy két korábbi zenekari tag, Szabó István és Sáfár József, figyelmen kívül hagyva a zenekar 2000 utáni tevékenységét, igényt tart a P. Box névre. Ez a körülmény azonban nem gátolta meg, hogy a zenekar tovább működjön, a név jogos használatának kérdését pedig a bíróságra bízza. Az Debrecen határain kívüli újabb koncertre 2009. augusztus 7.-én, a tiszalöki Szabadstrandon került sor.
Jelenleg a debreceni és a budapesti koncertekre készül a zenekar, amelynek decemberben a Metal Hammer dvd-mellékletében megjelent új, Tűzben égni című száma.
Forrás: www.pbox.hu
Tagok:
szövegíró
Albumok:
1982
1982
1983
1985
2002
2005
2010
2015
Hasonló előadók:
Videók:
P. Box dalszövegek (78 db):
A bolond
Album címe: P. Box
Kiadás éve: 1982
A levél
Album címe: P. Box
Kiadás éve: 1982
A part
Album címe: Mindenekfelett!
Kiadás éve: 2015
A tűz, a víz, a föld, és az ég
Album címe: Mindenekfelett!
Kiadás éve: 2015
A vér szava
Album címe: Mindenekfelett!
Kiadás éve: 2015
A zöld, a bíbor és a fekete
Album címe: Kő kövön
Kiadás éve: 1983
Álmodj!
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Árnyék
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Az árulók kapuja
Album címe: Ómen
Kiadás éve: 1985
Az Éden pokla
Zeneszerzők:
Ferenczi Tibor,
Sándor József,
Szabó Krisztián,
Szövegírók:
Koroknai Árpád,
Album címe: Keressük!
Kiadás éve: Keressük!
Az én filmem
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Az Ideges
Album címe: Kő kövön
Kiadás éve: 1983
Az ostobák körtánca
Album címe: Mindenekfelett!
Kiadás éve: 2015
Bukott angyal
Album címe: Mindenekfelett!
Kiadás éve: 2015
Bukott angyal
Album címe: Ómen
Kiadás éve: 1985
Csak az ég
Album címe: Pangea
Kiadás éve: 2005
Dödöle
Album címe: P. Box
Kiadás éve: 1982
Dőljön le a fal
Album címe: Pangea
Kiadás éve: 2005
Ébredj!
Album címe: Mindenekfelett!
Kiadás éve: 2015
Egérszerenád
Zeneszerzők:
Cserháti István,
Varga Miklós,
Szövegírók:
Csiga Sándor,
Album címe: P. Box
Kiadás éve: 1982
Éjféli szekér
Album címe: P. Box
Kiadás éve: 1982
Engedj
Album címe: Kő kövön
Kiadás éve: 1983
Ezer év
Album címe: Pangea
Kiadás éve: 2005
Fantom-lány
Album címe: Kő kövön
Kiadás éve: 1983
Fekete bárány
Zeneszerzők:
Bencsik Sándor,
Szövegírók:
Csiga Sándor,
Album címe: Keressük!
Kiadás éve: Keressük!
Fordul az életem
Album címe: Mindenekfelett!
Kiadás éve: 2015
Hódítás
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Hölgyválasz
Album címe: P. Box
Kiadás éve: 1982
Ingajárat
Album címe: Kő kövön
Kiadás éve: 1983
Jégkorszak
Album címe: Pangea
Kiadás éve: 2005
Láss az én szememmel
Album címe: Pangea
Kiadás éve: 2005
Legyek az első
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Maradj A Vonalban
Album címe: Kő kövön
Kiadás éve: 1983
Másik srác
Zeneszerzők:
Keressük!
Szövegírók:
Keressük!
Album címe: Pangea
Kiadás éve: 2005
Másnak szól
Album címe: P. Box
Kiadás éve: 1982
Még egy perc
Album címe: Pangea
Kiadás éve: 2005
Milyen legyen
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Múlt és jelen
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Nekem az éj
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Nekem Ne Mondd
Album címe: P. Box
Kiadás éve: 1982
Névtelen hős
Album címe: Ómen
Kiadás éve: 1985
Óriás és a törpék
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Pandora tánca
Album címe: Ómen
Kiadás éve: 1985
Pangea
Album címe: Pangea
Kiadás éve: 2005
R&R az égig
Album címe: Pangea
Kiadás éve: 2005
Semmi nem lesz jobb
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Soha nem elég
Album címe: Kő kövön
Kiadás éve: 1983
Szabadon száll
Album címe: Mindenekfelett!
Kiadás éve: 2015
Szél
Album címe: Pangea
Kiadás éve: 2005
Szerelem ára
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Szupergép
Album címe: P. Box
Kiadás éve: 1982
Szűz a máglyán
Album címe: Ómen
Kiadás éve: 1985
Tűzben égni
Album címe: Mindenekfelett!
Kiadás éve: 2015
Vágtass velem
Album címe: A rock album 2 - A Magyar rock 16 nagy pillanata
Kiadás éve: 2005
Vágtass Velem (Kő kövön......)
Album címe: Kő kövön
Kiadás éve: 1983
Valami Rock and Roll
Album címe: Kő kövön
Kiadás éve: 1983
Van-e még?
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Várj még!
Album címe: Reményre ítélve
Kiadás éve: 2002
Veled múljon el
Album címe: Pangea
Kiadás éve: 2005
Zeneszöveg hozzászólások
Utolsó bejelentkezés:
2010-09-05 09:50:21
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Sziasztok! A Lidocain és a Kiskatona nem a Pandora's BOX ( P.BOX ) zenekar dala.
Utolsó bejelentkezés:
2019-09-24 16:46:13
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Sziasztok! Nekem a zöld , a bíbor, és a fekete című szám tetszik a lekjobban:)
Utolsó bejelentkezés:
2011-01-24 17:54:40
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Az egyik legjobb szám a földön. Először mikor meghallgattam értettem miről szól, sajnos ez pont legjobb barátom halála után volt pár hónappal. Rögtön beleszerettem a dalba.Talán még a gyászt is segített átvészelni.
Utolsó bejelentkezés:
2009-04-21 16:17:19
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
A Zöld, a bíbor és a fekete története A Zöld, a bíbor és a fekete című dalnak különös története van, melynek kezdete a P.Boxhoz és Radics Béla halálához kötődik. A Pandora's Box együttest 1980-ban a P.Mobilból kivált Cserháti István (billenyűk) és Bencsik Sándor (gitár) alapította a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat jóváhagyó támogatásával, majd csatlakozott hozzájuk Sáfár József (basszusgitár), Szabó István (dob) és Vagra Miklós (ének), akinek a helyére később Vikidál Gyula lépett. A dal szövegét Csiga Sánor – a P. Box akkori szövegírója 1982 végére készítette el, egy korábbi, már az év elején elkészült zenére. Érdekes, hogy amikor Sáfár József először mutatta be a zenét, akkor az nem nyerte meg a zenekar tagjainak a tetszését, így hónapokig nem is foglalkoztak vele. Radics Béla, a legendás gitáros, énekes és zeneszerző 1982 október 18-án húnyt el. Rajongói és tisztelői szerint ő volt a magyar Jimi Hendrix. 1972-ben Radics Béla (gitár-ének), Brunner Győző (dobok), Som Lajos (basszusgitár), Balázs Fecó (billentyűsök, ének) közreműködésével megalakul az eső magyar szuper group – a Taurus Budapesten. Ahol felléptek, mindenhol frenetikus sikert arattak, azonban az akkori rendszer kultúrpolitikájának nemtettszését is sikerült „kivívniuk”. Ennek eredményeképpen csupán egy kislemez – a „Zöld csillag” őrizhette meg Radics feledhetetlen gitárjátékát. De térjünk vissza a Zöld, a bíbor és a fekete történetéhez. 1982 szeptemberében a Budai Ifjúsági Parkban elhangzik a dal nem valódi angol változata Varga Miklós előadásában, de csak Radics Béla halála után készül el a végleges verzió. Miért lett a dal címe Zöld, a bíbor és a fekete? A zöld párhuzamba állítható Radics Béla sikerszerzeményével, a Zöld csillaggal, melynek szövegét és zenéjét is ő írta. A címben a zöld erre utal. A bíbor szín az előkelőségek, a kiválóságok színe. Bíbor színű ruházatot - a bíborfesték rendkívül drága előállíthatósága miatt - csak a legkiváltságosabbak engedhették meg maguknak – mint pl. királyok, császárok és pápák. A címben a bíbor szín utalhat erre is, de utalhat Jimi Hendrix Purple Haze (Bíbor köd) dalára is, hiszen köztudottan Radics nagy Hendrix rajongó volt. A feketét pedig talán nem is kell magyaráznom, hiszen a gyász, a fájdalom és az elmúlás színe. Ez a három szó jellemzi leginkább Radics Béla zenei pályafutását és életét. A P.Box az MHV támogatásával egy darabig kiadhat még lemezeket, de mivel a hard rock a „tiltott” kategórába került, ezen zenei irányzat képviselői egyre kilátástalanabb helyzetbe kerültek. Bencsik Sándor újabb bandákkal ( Metal Company, majd Bill és a Box Company) próbálkozik, azonban mind magánélete, mind zenei pályafutása a padlóra kerül. Nem bírja tovább és Svédországba, majd Ausztriába disszidál. 1987. szeptemberében kislánya szeme láttára veti ki magát szobája ablakából, ezzel tragikus módon vetve véget megpróbáltatásainak. A Zöld, a bíbor és fekete című dalt az 1990-es évektől kezdve már nem csak Radics Bélára, hanem Bencsik Sándorra emlékezve is műsorra tűzte a Bencsik Sándor emlékzenekar Tunyogi Péterrel és Kékesi „Bajnok” Lászlóval. 1995. májusában a P.Mobil szervezésében Bencsik Sándor emlékkoncertre került sor a Petőfi Csarnokban, ahol a dalt négy ismert előadó (Varga Miklós, Deák Bill Gyula, Tunyó és Vikidál) közösen, egy plusz záró versszakkal kiegészítve adták elő. És a kegyeleti névsor sajnos egyre nő, hiszen 2005. augusztusában távozott az élők sorából Cserháti István (Pityi), majd a magyar rockzene legutóbbi veszteségét Tunyogi Péter halála jelentette 2008. végén....
Utolsó bejelentkezés:
2014-01-27 22:41:16
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
És sajna már Tunyó sincs közöttünk... :-(
Utolsó bejelentkezés:
2009-03-22 17:51:42
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Helósztok! A Zöld, a Bíbor és a Fekete c. dal Radics Béla, az együttes gitárosának az emlékére íródott, később Bencsik Sándor emlékére áthangszerelve is ezt a számot játszották/játszák. Egyébként én is ezen a számon keresztül szerettem meg az együttest, véletelenül vettem fel kazettára a rádióból még régen, Vikidál hangját meg már korábban is szerettem az István a királyból.
Utolsó bejelentkezés:
2009-01-06 07:53:01
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Donát! Szerintem a dal emlékezés. Valakire, akit mindenhol keresnek, de már nem találhatnak. Csak annyit tehetnek, hogy "legyen az álmod szép"-et kívánnak neki. Mert már ö nincs köztük. Aki tölem jobban ismeri a P.Mobil-P.Box "históriát", az azt is meg tudja mondani, kinek az emlékére íródott. (Ha egyáltalán egy konkrét személy emlékére íródott.)
Utolsó bejelentkezés:
2009-02-07 14:26:12
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Imádom ezt a dalt, bár fogalmam sincs miről szól. Keressek egyátalán összefüggést a sorok között?
Utolsó bejelentkezés:
2011-05-09 16:05:40
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Sziasztok! Nekem már régóta ez a kedvenc számom, melyhez sajnos szomorú dolog is fűződik, de ennek ellenére imádom. Én először ezt a számot kb. 8-10 éve hallottam a Blöró előadásában és akkor nagyon megtetszett. Persze azóta az eredetit is ezerszer hallottam! Szerintem mostanában nem születnek ilyen jó slágerek!!!!!
Utolsó bejelentkezés:
2013-04-09 13:19:20
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
ezzel a számmal 1xuen nem tudok betelni ..nagyon meg fogott ...
Utolsó bejelentkezés:
2010-05-15 10:31:30
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Huck!Köszi a felvilágosítást! Bocsi, h csak most reagálok, de sajna mostanában nem jártam az oldalon! És mégegyszer KÖSZI!!!! És az a szám továbbra is tetszik! Üdv
Utolsó bejelentkezés:
2007-11-05 01:21:26
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
kiss09 ! Ja, Tunyó pedig Vikidált követte a Mobilban, a legtöbb P. Mobil lemez az Ő hangján jelent meg!!! A Tunyogi Rock Banddel 3 lemezt is jegyez. Most is nyomja a bulit ...
Utolsó bejelentkezés:
2007-11-05 01:21:26
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
kiss09 ! Hi Bencsik Samu a P. Box alapítója, korábbi P. Mobilos volt. "1995. április 30-án és május 1-én a PeCsában adott P.Mobil koncert, amelynek részeként egykori énekestársai, Deák "Bill" Gyula, Tunyogi Péter, Varga Miklós és Vikidál Gyula énekelték el tiszteletére a "Zöld, a bíbor és a feketét", amelyet szövegírója, Csiga Sanyi egy újabb Samura jellemző strófával egészített ki." Vszin ez a felvétel az.Azóta már Cserháti Pityesz is elment... és Csiga új versszakot írt... Különben Örülök, hogy tetszik. Üdv
Utolsó bejelentkezés:
2010-05-15 10:31:30
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Lehet, hogy hülye kérdés lesz amit akarok feltenni és biztos, hogy sokan lehurrognak majd, de valamit nem értek, hogy ki is az a Tunyogi Péter és miért van benne a klippben, mert azt megértem, hogy deák Bill Gyula és Varga Miklós ott van de én őszintén szólva csak a színházzal kapcsolatban hallottam Tunyogi Péterről. De azért nagyon jó a klipp is és maga a szám is bcsak sajna nem tudok túl sokat a P-box-ról ezért jó lenne ha valaki kitöltené a lexikont. Előre is köszi mindent
Utolsó bejelentkezés:
2010-09-16 22:55:08
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
ugylátom az hiányzik néhány szám az elsõ lemezükröl.sügösen pótólni kell.nehogy elvesszenek ezek a zenei gyöngyszemek
Utolsó bejelentkezés:
2012-03-02 14:13:36
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
motoros vagyok én s bandám probálunk olyan helyekre menni ahol ien zenék szolnak számunkra ez az igazi !
Utolsó bejelentkezés:
2009-07-10 21:52:19
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Úgy az egész egy nagyszerû csapat! A Vargás felállás is nagyon szeretem, a Vikidálost is, és az azt követõt... amelyikben sajnos már csak Pityi bácsi-Isten nyugosztalja-volt a régiek közül... bár abból a verzióból már nem mindegyik szám tetszett annyira.
Utolsó bejelentkezés:
2000-01-01 00:00:00
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
A P.Box nagyon jó zenekar volt.Ha valaki még nem hallgatta meg az 1985-ös Ómen címû lemezt , az feltétlenül tegye meg.Szerintem ez a legkiforrottabb P.Box lemez annak ellenére, hogy a Zöld, a bíbor és a fekete...és a Soha nem elég az 1983-as Végtass velem/Kõ kövön lemezen vannak.Az Ómen a magyar albumok között biztos az elsõ 3-ban lenne.
Utolsó bejelentkezés:
2020-06-13 17:04:43
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
A dal eszméletlen jó.
Utolsó bejelentkezés:
2013-09-24 13:37:13
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Ez az egyik leggyönyörûbb P.Box-dal, én nagyon szeretem hallgatni! És én is úgy gondolom, hogy a dalaik örökérvényûek.
Utolsó bejelentkezés:
2000-01-01 00:00:00
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Ezek a dalok még ma is aktuálisak és azok is maradnak örökre.
Utolsó bejelentkezés:
2011-07-16 08:57:08
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Zolinak igaza van! Tényleg ez az egyik legszebb magyar dal! Úgy ahogy van tökéletes! Így kell zenélni!
Utolsó bejelentkezés:
2000-01-01 00:00:00
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
szeretem ezt a zenét
Utolsó bejelentkezés:
2000-01-01 00:00:00
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Nagyon jó együttes volt, hiteles és érthetõ zene!
Utolsó bejelentkezés:
2000-01-01 00:00:00
Véleménye a(z) "P. Box" előadóról:
Szerintem ez az egyik legszebb magyar dal! Azt hiszem mindent magába foglal.Egyszerûen tökéletes!!!!!!!