1. Kovács Kati - Úgy szeretném meghálálni 3:21 [1991]
2. Ismerős Arcok - Nélküled 5:41 [2010]
3. A Pál utcai fiúk (musical) - Mi vagyunk a Grund
Bemutatás:
Forrás: Zenekar facebook oldala
Biográfia:
A zenekar első fellépését 2008. szeptember 11-én tartotta DJ R-NoLD zajtárcsás segédletével, mondván, ha most semmi, akkor legalább ez durranjon. Ezután pár dal erejéig megmutatkoznak a fővárosban is egy tehetségkutatón, ahol ugyan semmilyen helyezést nem érnek el, mivel a pontozásban igen nagy súlya van az eladott jegyeknek és a csókos spannok szavazatainak, ám két hónapra rá az EXIT magazin webzene rovatában már új magyar kultzenekarként emlegetik őket. Mindennek azonban, azonkívül, hogy ők ezt pultzenekarként rendszeresen meg is ünneplik, és sosem felejtik el kihagyni életrajzukból, semmi különösebb vonzata nincsen. A közönség sikerétől megrészegülve, ám el nem szállva, a Zoo elkezdi nyitogatni kisállat-ketreceit, s kerülnek a naptárba a kisebb-nagyobb partizánakciók időpontjai.
2009. az év nyara: Damjanich Napok, PEN, EFOTT, Sziget, Hanna-Hanna, Open Mind, Hegyomlás fesztivál, dagonyafesztivál, szúnyogfesztivál, másnapfesztivál: a göröngyös út, melyet minden valamire való sampler nélküli zenekarnak meg kell járnia – csencselt karszalagok, elbugázott VIP-passzok, ragacsos gitárkábelek, vizezett sör, mobilwc-szag, potya Unikum (kivéve, ahol egyáltalán nem mérnek alkoholt) és sok-sok por.
Ősztől a zenekar elkezdi első lemeze felvételeit a "veremben", amit egy éven át csak a klubfellépések és a szomszéd zenekarok metálkodása háborgat meg olykor. Gergő hangtechnikusi, és Bulcsú hangszerelési tapasztalatait összevetve születik meg tizenkét nóta végleges verziója, melyek a vendégzenészek (R-NoLD, Maszkura, Munkácsy Ádám, Csernák Zoltán, Kerekes Zora, stb.) lábujjhegyen való közreműködésével igazi csemegeszámba mennek. Az eredmény egy egységes, markáns hangzású, ám műfajok közt igencsak csapongó anyag, mely addigi szerzeményeik színét-javát tartalmazza.
Ebben az időszakban szervezi meg a PANKKK a Zipkomm börzét a Gödörben, ahová az országos fellépők közé a TükeZoo-t hívják meg zenélni, mint elsőlemezes csodabogarat. A koncertről a Wan2 szófukar papírforma-kritikája mellett a hangszerelésre és szövegekre felfigyelő Kapos TV is beszámol, s kimerítő interjút készít a zenekarral, ami a nagy zajban adott válaszok tartalmát összevetve felér egy kisebb hazugságvizsgálattal. A fiúk ezen a havas éjszakán járják meg hírhedt horrortrip-jüket, amikor is buszukkal megdöntik a leglassabb Budapest-Pécs út megtételét (12 és fél óra) hókotrókkal és bezárt benzinkutakkal szegélyezett hazaútjukon.
A mediterrán kulturális főváros 2010-es programjai, mint megannyi más többre érdemes feltörekvő helyi zenekart, a TükeZoo-t is megkímélik, s a nagy érdeklődésre való tekintettel a fiúk megfejelik "Nagy Babylont". Első szereplésük rögtön költözésük reggelén történik a Magyar Dal Napja sajtótájékoztatóján, ahol a sajtó krémje ugyan ötödszörre sem jegyzi meg a zenekar nevét, de vájt fülük szelektív hallása egyből kiszűri a csapongó dalszövegekből a "bíborcsiga" ógörög alakját. A zenekarnak a Dallamos Villamoson való szereplése a helyi rajongókon és az idejekorán távozó tévéseken kívül ekkorra már az idősebb korosztály és a pincsikutyák érdeklődését is felkelti, olyannyira, hogy a Quimby 2010-es országos turnéjára előzenekarnak hívja el őket. Kiss Tibi a Zoo-t "Magyarország legjobb barkácspop zenekaraként" mutatja be a közönségnek. Azóta jönnek felfelé, mint a talajvíz, de sosem feledik, honnan jöttek: irodájuk falán mindig ott lóg a gumicsizma és a karikás ostor.
Forrás: Zenekar facebook oldala
Tagok:
dob, ütőshangszerek, vokál
Zeneszöveg hozzászólások
Még egy hozzászólás sincs, tökéletes alkalom, hogy írj valamit!